آرد در بورس کالا عرضه نمی شود

آرد در بورس کالا عرضه نمی شود

سخنگوی بورس کالای ایران با رد این موضوع که گرانی آرد به دلیل عرضه این محصول در بورس کالا است، گفت: از مرداد ۹۷ تاکنون هیچ عرضه ای در بورس کالا انجام نشده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن تامین کنندگان غلات ایران، محمد حسنی سعدی سخنگوی بورس کالای ایران در پاسخ به اینکه گفته می شود دلیل گرانی آرد، عرضه این محصول در بورس کالا  است، گفت: آخرین عرضه آرد در بورس کالای ایران به مرداد ماه سال ۹۷ برمی گردد و از آن زمان تاکنون عرضه ای در بورس کالا انجام نشده است.

وی تاکید کرد: عرضه های داخلی و صادراتی آرد در بورس کالا به سال های ۹۵ تا ۹۷ باز می گردد و پس از آن عرضه ای در بورس رقم نخورده است.

 محسن زنگنه عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نوسانات اخیر در قیمت گندم و آرد صنعتی و تأثیر آن بر قیمت برخی اقلام اساسی گفته بود: اتفاقی که در رابطه با قیمت گندم و آرد افتاده این است که دولت از اواسط فروردین ماه امسال تصمیم گرفته که آرد صنعتی مصرف داخل را در بورس کالا عرضه کند و لذا عرضه آرد صنعتی مصرف داخل در بورس کالا از اواسط فروردین‌ماه را می توان علت گرانی اخیر در بازار این محصول خواند./ خبرگزاری فارس

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *