افزایش ۱۳۰ درصدی خرید تضمینی گندم

افزایش ۱۳۰ درصدی خرید تضمینی گندم

مشاور مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران گفت: امسال خرید تضمینی گندم ۱۳۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی انجمن تامین کنندگان غلات ایران، مهدی خواجوی، مشاور مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران گفت: امسال میزان خرید تضمینی گندم در کشور ۱۳۰ درصد افزایش یافت و وجوه مربوط به آن به صورت ۱۰۰ درصد پرداخت شد.افزایش ۱۳۰ درصدی خرید تضمینی گندم

خواجوی اظهار داشت: ۸۲ هزار میلیارد تومان وجه گندم به حساب کشاورزان واریز شد که نشان از همت دولت برای تامین امنیت غذایی است.

وی خاطرنشان کرد: اخیرا سازمان فائو اعلام کرده است که ایران با یک درصد از جمعیت جهان ۱.۵ درصد ذخایر گندم و محصولات استراتژیک را دارد که بر این اساس نگرانی در تامین گندم مورد نیاز وجود ندارد.

مشاور مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران افزود: شرایط خوبی به لحاظ ذخیره گندم در کشور حاکم و وضعیت در این باره مطلوب است و با وجود تحریم‌ها بستر امن مناسب ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: تحریم‌های ظالمانه در این زمینه با برنامه‌ریزی خوب کمرنگ شده است.

خواجوی با تاکید بر اهمیت تامین امنیت غذایی در جامعه گفت: هر کشور که توانایی تامین امنیت غذایی را بدون خدشه داشته باشد آن جامعه آرامش خواهد داشت و در این زمینه تامین امنیت غذایی از رسالت‌های وزارت جهاد کشاورزی و شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران است.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *