افزایش ۱۰ دلاری قیمت گندم در بازارهای جهانی/رشد قیمت ها همچنان ادامه دارد

افزایش ۱۰ دلاری قیمت گندم در بازارهای جهانی/رشد قیمت ها همچنان ادامه دارد

در ادامه افزایش قیمت کالاهای اساسی در بازارهای جهانی امروز گندم بیش از ۱۰ دلار در هر بوشل رشد قیمت داشت.

به گزارش روابط عمومی انجمن تامین کنندگان غلات ایران، امروز در بازارهای جهانی قیمت هر بوشل گندم بیش از ۱۰ دلار رشد داشت و به قیمت ۱۲۰۰ دلار به فروش رفت.

افزایش قیمت انواع کالاهای اساسی پس از آغاز درگیری‌های روسیه و اوکراین رشد شدیدی داشته و تنها قیمت گندم بیش از ۵۳ درصد افزایش یافته است. بقیه کالاها هم روز به روز افزایش دارند.

به طوری که قیمت سویا امروز ۵.۲۵ دلار افزایش قیمت داشت و هر بوشل از این محصول به قیمت ۱۶۹۲ دلار معامله شد، قیمت سویای روغنی هم رشد ۱.۲ درصدی داشت و گیاه روغنی کانولا هم بیش از سه دلار رشد قیمت را تجربه کردند.

گزارش از بازارهای جهانی حاکی است امروز قیمت انواع دام هم رشد داشت، قیمت دام زنده به قیمت ۱.۴۳ دلار و قیمت دام پرواری ۱.۷ لار رشد قیمت را تجربه کرد. امنیت غذایی امروزه مهمترین نقش را در مناسبات سیاسی دنیا دارد، بنابراین کشورها دو سیاست عمده را در این راستا دنبال می کنند نخست اینکه برای افزایش خودکفایی و خود اتکایی در محصولات اساسی تلاش می کنند دوم تا جایی که می توانند ذخایر کالاهای اساسی را افزایش می دهند که در این زمینه چین مهمترین کار را انجا داده و نیمی از گندم صادراتی دنیا را ذخیره کرده است

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *