تأمین مواد غذایی در انگلیس بحرانی شد/ گرانی وعده های غذایی مردم را حذف می کند

تأمین مواد غذایی در انگلیس بحرانی شد/ گرانی وعده های غذایی مردم را حذف می کند

تامین مواد غذایی در انگلیس بحرانی شده و تعداد افرادی که وعده های غذایی خود را به دلیل گرانی حذف می کنند هر روز بیشتر می شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن تامین کنندگان غلات ایران، راشاتودی نوشت: افزایش قبوض انرژی باعث تعطیلی دائمی یکی از بزرگترین کارخانه های کود شیمیایی در انگلیس شده است و نگرانی ها در مورد عرضه مواد غذایی در این کشور افزایش داده است.

بر اساس این گزارش،‌کارخانه «اینس» در نزدیکی چستر برای تولید کود نیتروژن و دی اکسید کربن استفاده می شد. این گاز برای بیهوش کردن حیوانات برای کشتار و بسته بندی گوشت  مورد نیاز است.

به گفته معاون رئیس اتحادیه ملی کشاورزان (NFU) ، تعطیلی کارخانه آسیب برای کشاورزانی است که از تورم  بالای هزینه های تامین کود شیمیایی رنج می برند.

 وی گفت: «این زمانی اتفاق می افتد که هزینه ها و عرضه با خطر بی سابقه ای مواجه است.

معاون رئیس اتحادیه ملی کشاورزان هشدار داده است که قیمت های بی سابقه کود می تواند کشاورزان را از کشت گندم برای تولید نان منصرف کند. قیمت این محصول از ۲۰۰ پوند به ازای هر تن قبل از همه گیری کووید-۱۹ بیش از سه برابر شده است و امسال به حدود ۶۲۵ پوند در هر تن رسیده است.

 رئیس کود در کنفدراسیون صنایع کشاورزی، همچنین هشدار داد که تعطیلی کارخانه می‌تواند فشار  بیشتری بر قیمت مواد غذایی وارد کند.اگر به کودهای نیتروژن دسترسی نداشته باشیم، همه چیز از قیمت شیر ​​و فرآورده‌های گوشتی در قفسه‌ها گرفته تا قیمت نان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، زیرا گندم به سطح بالایی از پروتئین نیاز دارد که از نیتروژن دریافت می‌کند در غیر این صورت باید غلات وارد کنید و به دلیل بحران اوکراین واردات به این راحتی نیست.

بر اساس این گزارش، تورم مواد غذایی در انگلیس در ماه می به ۴.۳ درصد رسیدکه بالاترین میزان از آوریل ۲۰۱۲ بود. قیمت در مغازه ها نیز با سریع ترین نرخ در بیش از یک دهه گذشته افزایش یافت. هزینه غذا برای اکثریت قریب به اتفاق انگلیسی ها یک نگرانی بزرگ است.

بر اساس گزارش آژانس استاندارد غذا، تعداد افرادی که وعده های غذایی خود را حذف می کنند در سال گذشته افزایش یافته است.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *