ترخیص نهاده های دامی وارداتی در بندر امام (ره)

ترخیص نهاده های دامی وارداتی در بندر امام (ره)

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: روزانه بین ۲۵ تا ۳۰ هزار تن نهاده در حال بارگیری و به تمام متقاضیان که خرید دارند در حال تحویل است.

به گزارش روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان غلات ایران، اسلامی، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در ارتباط خبری ساعت ۱۴ در مورد میزان واردات نهاده های دامی اعم از ذرت و سویا طی روزهای اخیر به کشور گفت: در حال حاضر بارگیری بیش از یکصد هزار تن کنجاله سویا وارداتی از مبداء بندر امام(ره) شروع شد و از ساعت ۱۴ امروز این عملیات آغاز و در حال حاضر بیش از ۵۰۰ هزار تن نهاده ها در بنادر کشور آماده تولید داریم که به محض ترخیص عملیات حمل آن شروع خواهد شد. همچنین مجموعا شرکت پشتیبانی امور دام به دستور مقام مالی وزارت و همچنین به جهت حمایت از تولید در حال کارسازی بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن واردات نهاده در حال انجام شدن است که به محض ورود ترخیص و بارگیری و تحویل تولیدکنندگان می شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در خصوص نقش جدید اتحادیه و بخش های خصوصی در واردات گفت: اتحادیه ها بسته به نیاز خودشان این اختیار را دارند که با ثبت سفارش و واردات اقدام کنند و بخشی از این واردات که ۳۰ هزار تن ذرت وارداتی است از مبداء بنادر شمالی درحال ترخیص و بارگیری و تحویل به تولیدکنندگان است.

سلامی در مورد فرآیند و زمان تحویل این نهاده ها به تولیدکنندگان گفت: در چهار روز گذشته در همین ایام سوگواری تمام بنادر شرکت پشتیبانی در سرتاسر کشور در حال تخلیه نهاده هاست. در این ایام چند روز گذشته بیش از یکصد هزار تن نهاده ها از مبادی ورودی حمل و به مقصد انبارها ارسال شد و در همان محل تحویل تولیدکنندگان شد.

وی افزود : فرآیند واردات و بارگیری در حال انجام است و به صورت ۲۴ ساعته شرکت پشتیبانی امور دام در حال بارگیری نهاده ها و حمل به استانهاست. و روزانه بین ۲۵ تا ۳۰ هزار تن نهاده در حال بارگیری و به تمام متقاضیان که خرید دارند در حال تحویل است.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *