تولید تاریخی غلات در روسیه

تولید تاریخی غلات در روسیه

اتحادیه غلات روسیه اعلام کرد: انتظار می رود این کشور در سال ۲۰۲۲، بیشترین برداشت غلات را داشته باشد و رکورد تاریخی در این زمینه ثبت کند.

به گزارش روابط عمومی انجمن تامین کنندگان غلات ایران به نقل از راشاتودی، اتحادیه غلات روسیه اعلام کرد، انتظار می رود، روسیه در سال ۲۰۲۲، بیشترین برداشت غلات را داشته باشد.

این پیش بینی بر برآورد ماه پیش ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه صحه گذاشته است.

آرکادی زلوچفسکی، رئیس اتحادیه غلات روسیه (RGU)، به خبرنگاران گفت: «ما یک فصل برداشت تاریخی خواهیم داشت که کمتر از ۱۴۰ میلیون تن نخواهد بود.»

بر اساس پیش بینی وزارت کشاورزی، برداشت غلات می تواند به ۱۵۰ میلیون تن برسد که شامل ۱۰۰ میلیون تن گندم خواهد بود. بیشترین برداشت گندم در سال ۲۰۱۷ به میزان ۱۳۵.۴ میلیون تن رسید.

زلوچفسکی خاطرنشان کرد، قیمت های داخلی به شدت کاهش یافته است و اکنون در سطح قیمت تمام شده است.

وی افزود: «به همین دلیل، کشاورزان غلات خود را نمی فروشند و در انبارها ذخیره می کنند و منتظر زمان بهتری برای فروش هستند.»

«و این به دلیل طیف وسیعی از عوامل مرتبط با نقدینگی و کلاهش تقاضاست.»

پوتین در اواخر ماه گذشته میلادی یک برداشت بی سابقه را پیش بینی کرد. وی با اشاره به آمار اولیه صادرات گفت: «ما کاملا تامین نیازهای خود برای اقلام مهم و منابع اضافی برای افزایش صادرات را تضمین می کنیم.»

روسیه در سال های اخیر به لطف برداشت‌های زیاد غلات و قیمت‌گذاری های جذاب، به بزرگ ترین صادرکننده غلات در جهان تبدیل شده است.

از اوایل سال ۲۰۰۰، سهم روسیه از بازار جهانی گندم  4 برابر شده است. همچنین پیش بینی می شود، این کشور در سال های آتی نیز، برتری خود در بازارهای جهانی را حفظ کند.

اما در عین حال، یکولای سولسکی، وزیر کشاورزی اوکراین روز گذشته گفت، این کشور قرار است کاشت گندم و جو را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به ترتیب ۲۰ و ۳۰ درصد پایین بیاورد.

به گفته این وزیر اوکراینی، کشاورزان این کشور برای فصل کاشت پیش رو محصول کمتری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کشت خواهند کرد.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *