شرکت بازرگانی دولتی را به بخش خصوصی واگذار می کنیم

شرکت بازرگانی دولتی را به بخش خصوصی واگذار می کنیم

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه وزارت کشاورزی برای واگذاری شرکت بازرگانی دولتی و شرکت پشتیبانی امور دام به بخش‌خصوصی اعلام آمادگی کرده‌است، گفت: تاکنون از سوی تشکل‌ها، طرح پیشنهادی برای در اختیار گرفتن این دو شرکت دولتی دریافت نکرده‌ایم.

به گزارش روابط عمومی انجمن تامین کنندگان غلات ایران، محمد قربانی، معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در سخنانی، بر ضرورت ورود بخش خصوصی و تشکل‌ها به عرصه‌های اقتصادی و کمک‌رسانی به دولت تاکید کرد و گفت: همه چیز برای ورود تشکل‌ها به کارهای بزرگ تضمین شده و بخش خصوصی ترس‌ها را کنار بگذارد.

قربانی با اشاره به جدیت وزارت کشاورزی در واگذاری امور از جمله تنظیم بازار به بخش خصوصی و تشکل‌ها، افزود: طی جلساتی در دفتر وزیر جهاد کشاورزی، نسبت به واگذاری بازار به تشکل‌ها اعلام آمادگی شد و توافقاتی نیز با برخی تشکل‌ها صورت گرفت اما در عمل هیچ اقدامی از سوی بخش خصوصی صورت نگرفت.

معاون وزیر جهاد کشاورزی سپس برای اطمینان‌خاطر بیشتر، خبر داد که این وزارتخانه در تامین و واردات مرغ از سوی بخش خصوصی، به دنبال حذف رفع تعهد ارزی است تا موانع این بخش برداشته شود. وی در ادامه تاکید کرد که به‌رغم برگزاری جلسات متعدد، وزارت کشاورزی برای انجام امور هنوز به تفاهم با تشکل‌ها دست پیدا نکرده‌است.

قربانی با تاکید بر اینکه وزارت کشاورزی برای واگذاری شرکت بازرگانی دولتی و شرکت پشتیبانی امور دام به بخش‌خصوصی اعلام آمادگی کرده‌است، گفت: تاکنون از سوی تشکل‌ها، طرح پیشنهادی برای در اختیار گرفتن این دو شرکت دولتی دریافت نکرده‌ایم.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی همچنین با اشاره به تامین نقدینگی واحدهای مرغ‌داری و دامداری به میزان ۳.۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات، گفت: به بانک کشاورزی مجوز برای ادامه پرداخت تسهیلات به کشاورزان و فعالان اقتصادی این بخش داده شده است.

قربانی همچنین از آغاز فروش زمین‌های زراعتی این وزارتخانه در سراسر کشور و شرکت خدمات حمایتی خبر داد.

وی با اعلام فروش زمین‌های کشاورزی و یکی از شرکت‌های این وزارتخانه، عنوان کرد که ۴۸۰ قطعه زمین زراعی وزارت کشاورزی در سراسر کشور در کانال فروش گذاشته شده و متقاضیان از بخش‌خصوصی می‌توانند با مراجعه به معاونت توسعه مدیریت وزارت کشاورزی فهرست مکانی و مشخصات زمین‌های زراعی به فروش گذاشته شده را دریافت کنند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در پایان، بار دیگر بر آمادگی این وزارتخانه برای دریافت طرح‌های پیشنهادی بخش خصوصی و تشکل‌ها برای در اختیار گرفتن برخی امور وزارت کشاورزی، تاکید کرد.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *