صادرات ۲۵۰ تن مواد غذایی ایرانی به جام جهانی

صادرات ۲۵۰ تن مواد غذایی ایرانی به جام جهانی

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: در ایام جام جهانی روزانه ۲۵۰ تن موادغذایی و کشاورزی به قطر صادر می‌شود که این توافق با برنامه ریزی سازمان توسعه تجارت و برگزاری نمایشگاه یک ماه قبل در دوحه میسر شده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن تامین کنندگان غلات ایران، علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت، در خصوص آخرین اقدامات این سازمان در مراودات تجاری با قطر در آستانه جام جهانی و استفاده از این فرصت در توسعه تجارت خارجی گفت: یکی از رویکرد‌های اصلی دولت سیزدهم توسعه تجارت با کشور‌های همسایه است.

وی ادامه داد: قطر نیز یکی از اهداف این رویکرد محسوب می‌شود که رئیس جمهور شخصا سفری به دوحه داشت و امیر قطر نیز به تهران کرد. در این دیدار‌ها توافقات خوبی انجام و دستورات لازم صادر شد.

پیمان پاک با بیان اینکه روابط تجاری ایران و قطر در گذشته توسعه یافته نبود، گفت: مشکلاتی مانند زیرساخت‌های گمرکی و حمل و نقل کالا وجود داشت که با اختصاص بخشی از بنادر قطری به حمل مستقیم کالا از ایران و احداث خط مستقیم کشتیرانی تا حدودی برطرف شد.

وی با اشاره به ایجاد مرکز تجاری در دوحه و اعزام هیأت ۷۵ نفره از تجار ایرانی افزود: در این سفر تجار مذاکرات خوبی برای توسعه تجارت داشتند و توافقات خوبی انجام شد.

رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به برگزاری نمایشگاه محصولات موادغذایی، مواد شوینده، صنایع دستی، کیف و کفش در قطر گفت: این نمایشگاه یک ماه پیش با حضور برند‌های برتر ایرانی برگزار شد و بیش از ۳۵ نفر از شیوخ قطری از آن بازدید کردند.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *