فائو: تولید غلات در ایران امسال ۱۷.۳ درصد رشد کرد‌

فائو: تولید غلات در ایران امسال ۱۷.۳ درصد رشد کرد‌

بر اساس گزارش فائو، ایران در سال زراعی امسال که در مهر‌ به پایان رسید، ۲۰.۸ میلیون تن غلات تولید کرد که نسبت به سال گذشته ۱۷.۳ درصد افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی انجمن تامین کنندگان غلات ایران، سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی (فائو) در جدیدترین سری گزارش‌های «چشم‌انداز محصولات و وضعیت غذایی» اعلام کرده است، ایران در سال زراعی امسال که در مهر‌ به پایان رسید، ۲۰.۸ میلیون تن غلات تولید کرده است که نسبت به سال گذشته ۱۷.۳ درصد افزایش داشته است.

بر اساس گزارش این نهاد بین‌المللی، تولید غلات ایران در سال گذشته ۱۷.۷ میلیون تن بوده است.

پیش از این میزان تولید غلات ایران در گزارش «چشم‌انداز غذایی جهان» این نهاد بین المللی ۱۹.۵ میلیون تن برآورد شده بود.

از طرفی، ایران در سال رزاعی ۱۴۰۱ حدود ۱۳ میلیون تن گندم تولید کرده است که نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد رشد داشته است. مهم ترین غله تولیدی در کشور در سال گذشته ۱۰.۴ میلیون تن تولید شده بود.

برنج دومین غله تولیدی مهم در ایران محسوب می‌شود که بر اساس برآورد فائو تولید آن امسال ۶۰۰ هزار تن افزایش یافته و به ۳.۵ میلیون تن رسیده است، ایران در سال زراعی گذشته ۲.۹ میلیون تن برنج تولید کرده بود. این محصول نیز  20 درصد رشد تولید داشته است.

همچنین بر اساس برآورد فائو، کل ذخایر غلات ایران در سال زراعی ۱۴۰۱ به  12.77 میلیون تن رسیده است که از سال گذشته یک میلیون تن بیشتر است. 

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *