قیمت مواد غذایی در انگلیس به بالاترین رقم از سال ۲۰۰۸ رسید

قیمت مواد غذایی در انگلیس به بالاترین رقم از سال ۲۰۰۸ رسید

تورم مواد غذایی به بالاترین سطح از سال ۲۰۰۸ که بحران مالی در جهان رخ داد، رسیده است به طوری که قیمت شیر ۳۱ درصد و کره ۲۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی انجمن تامین کنندگان غلات ایران، شرکت تحلیل داده «کانتار» گزارش داده است، بحران هزینه های زندگی در انگلیس در حال وخیم تر شدن است به طوری که تورم مواد غذایی به بالاترین سطح از سال ۲۰۰۸ که بحران مالی در جهان رخ داد، رسیده است. قیمت خواروبار در سال منتهی به ماه اگوست ۱۲.۴ درصد افزایش یافته است.

در گزارش این شرکت آمده است: « اگر مصرف کنندگان برای کاهش هزینه ها تغییراتی در خرید و نحوه خرید خود ایجاد نکنند، جدیدترین آمار به معنای این است که متوسط صورت حساب سالیانه خواربار از ۴۶۱۰ پوند (۵۴۱۰ دلار) به ۵۱۸۱ پوند (۶۰۸۰ دلار) خواهد رسید.»

این افزایش شدید، میانگین صورت حساب های سالانه خانوار را تا ۵۷۲ پوند (۶۷۰ دلار) افزایش می ‌دهد و این در زمانی‌ است که خانواده‌ ها در حال حاضر تلاش می‌ کنند تا قبض ‌های افزایش یافته انرژی را مدیریت کنند.

فرایزر مک‌‌کویت، رئیس بخش خرده ‌فروشی و دیدگاه مصرف ‌کننده در «کانتار» گفت: «از آنجایی که نرخ مواد غذایی و نوشیدنی ها همچنان رو به افزایش است، به نظر می رسد، هیچ پایانی برای تورم خواروبار وجود ندارد.»

شیر، کره و غذای سگ در میان کالاهایی است که بیشترین تورم را داشته اند و در ۴ هفته منتهی به ۴ سپتامبر در مقایسه با سال گذشته، به ترتیب شاهد افزایش ۳۱، ۲۵ و ۲۹ درصدی بوده اند.

این در حالی است که خریداران مجبور شده اند به فروشگاه‌ های تخفیف‌ دار روی بیاورند و بیشتر محصولات غیربرند بخرند.

بر اساس این گزارش، خرید محصولات غیربرند ارزان تر در مقایسه با سال گذشته ۳۳ درصد بیشتر شده است.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *