نشست وزرای ۷ کشور در برلین برای پیدا کردن راهکار تامین غذا در آینده

نشست وزرای ۷ کشور در برلین برای پیدا کردن راهکار تامین غذا در آینده

وزرای ۷ کشور در برلین گرد هم آمدند تا راهکار تامین امنیت غذایی در آینده را پیدا کنند.

به گزارش روابط عمومی انجمن تامین کنندگان غلات ایران، بر اساس گزارش «رلیف وب» با تشدید افزایش قیمت‌های جهانی و هشدارهای بین‌المللی برای بحران امنیت غذایی در آینده باعث شد که وزرای کشورهای G7 طی نشستی در برلین به دنبال راهکار برای آینده باشند.

در این نشست گزارشی هم از سوی نماینده سازمان ملل متحد در بخش غذا و انرژی منتشر شد.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد ۱.۷ میلیارد نفر در ۱۰۷ کشور جهان تحت تاثیر بحران مواد غذایی هستند که ۱.۲ میلیارد نفر هم به زودی در معرض این بحران غذایی قرار می‌گیرند.

موانع و مشکلات اقتصادی و مالی، افزایش شدید مواد غذایی و افزایش قیمت انرژی از عوامل ایجادکننده این بحران غذایی هستند.

علاوه بر اینها خشکسالی هم که به ویژه در شاخ آفریقا به وقوع پیوسته به این ناامنی دامن زده است. از سویی دیگر گرسنگی به عنوان یک سلاح در مناطق مختلف جهان استفاده می‌شود.

در این نشست شرکت‌کنندگان نگرانی شدید خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نسبت به جنگ بین روسیه و اوکراین که امنیت غذایی و تغذیه میلیون‌ها زن و مرد و کودک در جهان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در خطر قرار داده، اعلام کردند. همچنین تاکید کردند که جنگ‌های نظامی، تغییرات آب و هوایی و بیماری کووید۱۹، تأمین غذا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در جهان بسیار سخت کرده است.

شرکت‌کنندگان در این نشست اعلام کردند که مهار این بحران همه جانبه نیاز به دیپلماسی مشترک بین کشورها و به طور کلی همکاری‌های توسعه‌ای در بخش مالی و نیز در بخش کشاورزی و سیاست‌های غذایی است.

در این نشست حاضران آمادگی خودشان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نسبت به پیگیری و نیز ادامه همکاری‌های تنگاتنگ برای رسیدن به هدف مشترک را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مطرح کردند.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *