کارگروه تنظیم بازار کشاورزی راه‌اندازی شد

کارگروه تنظیم بازار کشاورزی راه‌اندازی شد

مشاور وزیر جهاد کشاوزی، از راه‌اندازی قرارگاه دیپلماسی غذایی کشاورزی خبر داد و گفت: این قرارگاه هفته گذشته با هدف افزایش صادرات ما به ویژه به کشورهای منطقه راه‌اندازی شده است.

به گزارش روابط عمومی انجمن تامین‌کنندگان غلات ایران، علیرضا رضازاده، گفت: با ۱۵ کشور همسایه مرز آبی و خاکی داریم که سهم ما از بازارهای آنها تنها ۲ درصد است در حالی که ایران می‌تواند به هاب اصلی محصولات غذایی و کشاورزی در منطقه تبدیل شود.

رضازاده ادامه داد؛ این قرارگاه با حضور معاونت اقتصادی امور خارجه و رئیس سازمان توسعه و تجارت در وزارت جهاد راه‌اندازی شده است.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی همچنین از راه‌اندازی کارگروه تنظیم بازار محصولات کشاورزی ایران به ریاست قائم‌مقام وزیر در قرارگاه امنیت غذایی خبر داد و گفت: فردا اولین جلسه کارگروه در وزارت جهاد برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: این کارگروه درباره مسائل بخش کشاورزی تصمیم‌گیری می‌کند.

رضازاده در ادامه صحبت‌های خود از افتتاح ۱۶۹۶ پروژه مرتبط با حوزه کشاورزی با اعتبار ۶ هزار و ۴۹۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: ۳۶۲ مورد پروژه کلان با اعتبار ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان است که ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر اشتغال مستقیم و ۳۷ هزار و ۶۰۰ شغل غیرمستقیم ایجاد می‌کند.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *