۹ میلیارد دلار ارز ترجیحی برای سال آینده مصوب شد

۹ میلیارد دلار ارز ترجیحی برای سال آینده مصوب شد

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه از تصویب ۹ میلیارد دلار ارز دولتی برای پرداخت به واردات کالاهای اساسی در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی انجمن تامین کنندگان غلات ایران، حاجی بابایی، رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت: بودجه سال آینده هزار و ۳۷۲ هزار میلیارد تومان تقدیم مجلس شد.

وی افزود: دولت موفق نشد برای رقم ۲۰ درصد برداشت از صندوق توسعه تاییدیه بگیرد؛ به همین دلیل و در نتیجه این اتفاق، ۱۳۷ هزار میلیارد تومان منابع دولت کاهش پیدا کرد و برای آن مصارف هم تعیین شده بود.

حاجی بابایی گفت: ٨٠ هزار میلیارد تومان به مبلغ دولت برای یارانه اضافه کردیم که به ۲۲۰ هزار میلیارد تومان رسید؛ این در حالی است که نگرانی شدیدی در جامعه برای حذف ارز ترجیحی وجود داشت.

وی افزود: کمیسیون تلفیق در کنار مردم قرار گرفت و ۹ میلیارد دلار ارز ترجیحی برای سال آینده مصوب کرد؛ به نحوی که ۴ میلیارد دلار ارز ترجیحی به صورت ریالی برای گندم اختصاص دادیم.

به گفته این عضو کمیسیون تلفیق، یارانه کالا‌های اساسی، دارو و گندم حدود ۲۵۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود و دولت این رقم را ۱۷۲ هزار میلیارد تومان پیش بینی کرده بود؛ به این ترتیب قیمت گندم برای سال آینده ۹ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شد.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *